Блог на една мајка

Био млеко, билно млеко, РАСТИТЕЛНО МЛЕКО

Био млеко, билно млеко, РАСТИТЕЛНО МЛЕКО

Тие кои ме пратат на инстаграм знаат дека не пијам кравјо млеко и не го давам на Марта. Исклучиво во...
Повеќе
Штанглички од морков

Штанглички од морков

Штанглички од морковПревкусни. Одлични за кога ви се јаде благо пред менструација 🤣🤣🤣.Потребни состојки:✅ 3 јајца✅ 3 средни рендани моркова✅...
Повеќе
Наполеон – Торта

Наполеон – Торта

Ова е торта што ќе ве освои на прво парче. Какви торти и да сакате оваа ќе ви е омилена...
Повеќе
Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Тие кои ме следат подолго на инстаграм знаат дека Марта рано прооде, реално е брза за нејзина возраст, моториката некако...
Повеќе
Ѓумбир

Ѓумбир

Кога дојдов во Украина приметив дека многу пијат чај од ѓумбир и општо многу го користат како свеж во исхраната....
Повеќе
Боршч – источна манџа, супа

Боршч – источна манџа, супа

Боршч - источна манџа супа, превкусна, а за зимно време идеална. Може и во време на пости да се спрема,...
Повеќе
Чоколадни кекси за 4 минути

Чоколадни кекси за 4 минути

Не содржат рафиниран шеќер, без бело брашно, се прават со се печење 4 минути и помалку. Меки се и сочни...
Повеќе
Што е ДИЈАСТАЗ и како да го определите

Што е ДИЈАСТАЗ и како да го определите

Многу мајки се соочуваат со проблемот ДИЈАСТАЗ после својата бременост. Голем број од нив не ни знаат дека имаат и...
Повеќе

Живот со бебе


Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Тие кои ме следат подолго на инстаграм знаат дека Марта рано прооде, реално е брза за нејзина возраст, моториката некако брзо ја совлада. Многу трча …
Continue reading Активно или Хиперактивно дете, синдром АДХД

Фитнес со бебе


Што е ДИЈАСТАЗ и како да го определите

Многу мајки се соочуваат со проблемот ДИЈАСТАЗ после својата бременост. Голем број од нив не ни знаат дека имаат и почнуваат да вежбаат вежби кои …
Continue reading Што е ДИЈАСТАЗ и како да го определите

Бременост


Медитација во бременост!

Мамулки прво нешто што треба да направите кога ќе видите дека сте бремена е да почнете да медитирате ако не сте медитирале претходно. Спокојот што …
Continue reading Медитација во бременост!